Płatności w sklepie WooCommerce – integracja z bramkami płatności
Proces tworzenia sklepu internetowego wiąże się z ciągłym podejmowaniem decyzji i dokonywaniem wielu wyborów. Jaką firmę kurierską wybrać? Jak rozwiązać kwestię faktur? Czy marketing da się jakoś zautomatyzować? I jak pobierać płatności za sprzedane produkty?
No właśnie, płatności. Dziś zajmiemy się tym tematem. W sklepach e-commerce, płatności w przeważającej większości odbywają się zdalnie, podobnie jak same zakupy. Bramki płatności to powszechnie stosowany sposób obsługi tego procesu. Sprawdźmy więc na co zwracać uwagę przy wyborze takiej bramki i jakie są najlepsze wtyczki do płatności w WooCommerce.
Dlaczego właściwie potrzebujesz bramki płatności?
Istnieje wiele sposobów zapłaty za towar zakupiony przez internet – płatność kartą, przelewem tradycyjnym, szybkim przelewem, płatność za pobraniem czy nawet płatność osobista. Główną zaletą bramek płatności jest fakt, że łączą w sobie większość tych sposobów. W dodatku współpracują z różnymi instytucjami płatniczymi. Decydując się więc na bramkę płatności, mamy pewność, że zdecydowana większość klientów będzie mogła dokonać zakupu w naszym sklepie. Bez względu na to jaki sposób płatności preferują i w jakim banku mają konto, będą w stanie zapłacić za swoje zamówienie.
Co więcej, proces płatności za pośrednictwem bramki jest szybki, czytelny, łatwy w obsłudze i co najważniejsze, bezpieczny dla obu stron.
*
Chcesz zwiększyć ruch w swoim sklepie? Opracuj kampanię marketingową z Heraldbee!
*
Najpopularniejsze wtyczki do płatności w Polsce
Zanim zdecydujecie się na konkretną wtyczkę do płatności, przemyślcie kilka kwestii. Weźcie pod uwagę typ i rozmiar Waszego biznesu, a także ilość zamówień, które na co dzień otrzymujecie. Ważne również, aby znać preferencje klientów w zakresie sposobów płatności i sprawdzić, czy bramka płatności zintegrowana z daną wtyczką oferuje ich obsługę. Inne istotne aspekty to wygląd bramki, łatwość obsługi czy bezpieczeństwo.
Kilka najpopularniejszych wtyczek do sklepów WooCommerce w Polsce to:
PayU – to prawdopodobnie najbardziej znany system płatności w naszym kraju. Zapewniają, że dzięki ich usługom, sklep trafi do 99% konsumentów w Polsce. Wtyczka ta, integruje sklep z systemem PayU. W szerokiej gamie sposobów płatności, które PayU obejmuje, znajdują się przelewy, płatności kartą, a nawet raty. Wtyczka umożliwia otrzymanie niższych prowizji w systemie PayU.
Przelewy24 – ta wtyczka zapewnia integracją z polską platformą do obsługi płatności Przelewy24. Oferuje szeroki wachlarz zintegrowanych banków, a także preferencyjne prowizje dla klientów rejestrujących się na platformie Przelewy24 właśnie przez tę wtyczkę. Wspiera również trzy różne waluty: PLN, GBP i EUR.
Dotpay – wtyczka Dotpay umożliwia integrację z bramką płatności o tej samej nazwie. Podobnie jak poprzednie, pozwala na obniżenie prowizji w systemie Dotpay. Obsługuje on ponad 40 platform płatności internetowych, w tym przelewy, transfery, płatności kartą i płatności gotówkowe.
Tpay – z tą wtyczką, sklep internetowy zostanie zintegrowany z systemem płatności Tpay. Obsługuje on bardzo dużą liczbę banków i sposobów płatności, takich jak przelewy, karty czy BLIK. Sama wtyczka, daje możliwość ponoszenia mniejszych prowizji, a także zwalnia z konieczności opłaty od każdej transakcji.
Porównanie wtyczek do wysyłki w sklepie zbudowanym w WooCommerce
Inne popularne bramki płatności w Polsce i na świecie
PayPal – PayPal działa nie tylko jako system obsługi płatności internetowych, ale również jako swego rodzaju portfel online, z którego można dokonywać wypłat. Na rynku dostępnych jest wiele wtyczek integrujących PayPal ze sklepami internetowymi. Umożliwiają dodanie do nich wielu form płatności, takich jak karty kredytowe i debetowe, przelewy czy płatności kontem PayPal.
Jeśli chcecie się dowiedzieć jakie inne wtyczki płatności są w użyciu w różnych krajach i regionach na świecie zerknijcie do anglojęzycznej wersji tego artykułu.
*
Wypromuj swój biznes w internecie z pomocą Heraldbee!
*
Jeśli chcesz lepiej poznać WooCommerce, zobacz nasze wideo, w którym omawiamy najważniejsze elementy tej platformy!